Renginiai

Patyriminis žygis kanojomis

Birželio 9–11 d. aštuoni Raguvos gimnazijos mokiniai vykdė vaikų socializacijos, vaikų vasaros užimtumo ir poilsio, smurto ir patyčių prevencijos programų projektą „Kuriu, keliauju, domiuosi“ – dalyvavo patyriminiame žygyje kanojomis Aukštaitijos nacionaliniame parke. Šiais metais plaukta maršrutu Uteno ež. – Ginučiai – Ladakalnis – Stripeikiai – Kirdeikiai – Linkmeno ež. – Palūšė. Iš viso teko įveikti apie 50 kilometrų. Pirmą kartą plaukta ne valtimis, o kanojomis. Pirmiausia reikėjo išmokti jas valdyti, įveikti įvairias kliūtis, dirbti komandoje.

Žygį pradėjome nuo Uteno ežero stovyklavietės. Teko įveikti Uteno, Utenykščio ežerus, plaukti Bukos upe, Baluošo, Baluošykščio, Srovinaičio ežerais, Srovės upe ir nakčiai apsistojome prie Almajo ežero esančioje stovyklavietėje. Tą dieną ne kartą reikėjo kanojas persikelti per išvartas, persinešti per kelią, įveikti kitas gamtines kliūtis, o vakare, bebaigdami atplaukti į stovyklavietę papuolėme į liūtį, todėl kelionę baigėme visi šlapi. Kitą dieną plaukėme Srovės upe, perplaukėme Asėko, Linkmeno, Ūkojo ežerus ir vakare apsistojome prie Linkmeno ežero. Per dieną teko įveikti apie 25 kilometrus. Trečią dieną vėl plaukėme Linkmeno, Asalnykščio, Asalnų ir Lūšių ežerais ir po pietų atvykome į Plūšę, kur laukė gimnazijos autobusas.

Per tris dienas aplankytas Ginučių vandens malūnas, Ginučių piliakalnis, Ladakalnis, Kirdeikių bažnyčia, Pakaso vandens malūnas, Senovinės bitininkystės muziejus, Palūšės bažnyčia, Meironių kaimas, pažintinis takas, gėrėtasi nuostabia gamta, įvairiais paukščiais, gyvūnais. Vakarais žaidėme įvairius žaidimus, mokėmės sukurti laužą, gaminti valgį. Vaikai išmoko laikytis higienos neįprastomis sąlygomis, mokėsi gaminti valgį ne tik sau, bet ir kitiems, padėti draugams įveikiant įvairias kliūtis.

Projekto vykdytojas, fizinio ugdymo  vyresnysis mokytojas Sigitas Žudys
Ankstesnės naujienos


Mokslo metai buvo kitokie, tiek mokiniams, tiek mokytojams, ypač antroji jų dalis. Raguvos gimnazijos bendruomenė mokslo metus užbaigė nuotoliniu būdu. Tačiau mokytojai birželio 18 d. noriai rinkosi į paskutinį posėdį, kuris vyko mokykloje.

Praėjusį savaitgalį, birželio 13 d., pasibaigė didelį populiarumą išlaikantis tarptautinis vokalistų konkursas „Muzikos talentų lyga 2020“. Šiame konkurse trečią kartą dalyvavo ir trečią kartą I laipsnio diplomu apdovanota (pop kategorija 15 metų) Raguvos gimnazijos mokinė...

Tradicinio „Paskutinio skambučio“ laukia tikriausiai kiekvienas moksleivis. Ta diena kitokia: dvyliktokams ji – paskutinė oficiali mokslų diena, abiturientų tėvams, globėjams – diena, primenanti, kad jų vaikai jau suaugo, vienuoliktokams...

Gegužės 15 d. gimnazija šiemet nešurmuliavo. Tylu buvo ir kieme. Gimnazijos dienos planuotam renginiui ruoštasi kitaip: vesti nuotoliniai užsiėmimai, iš anksto siųstos darbų nuotraukos ir sveikinimai. Šiai dienai kurtas filmukas. Gimnazijos darbuotojai ir 1–IVg klasių mokiniai...

Gegužės 8 d. visoje Lietuvoje vyko „Europos egzaminas“, skirtas Europos dienai paminėti, kuriame dalyvavo ir  Raguvos gimnazistai – iš viso 9 dalyviai. Vienuoliktą kartą vykusiame „Europos egzamine” dalyvaujantys turėjo atsakyti į 10 pateiktų internetu klausimų ir pasitikrinti...